همه ما با صفحه های ۴۰۴ مواجه شده ایم. زمانی که لینکی خراب باشد با کلیک بر روی آن لینک این صفحه ها نمایش داده میشوند. مسلماً هر چه تعداد لینک های خراب در یک سایت کمتر باشند بهتر است ولی خوب این اتفاقی است که حتی برای بهترین سایت ها هم می افتد و ممکن است کاربر با خطای ۴۰۴ مواجه شود. پس با در نظر گرفتن این مسئله بهتر است سعی کنید از صفحه های ۴۰۴ به نفع خود استفاده کنید و طوری آن ها را طراحی کنید که کاربر با دیدنشان از سایتتتان بیرون نرود.

با رعایت این نکات میتوانید یک صفحه ۴۰۴ خوب و استاندارد داشته باشید:

۱٫ ایجاد لیستی از مطالب باکیفیت و پرطرفدار

کاربر نباید با رسیدن به یک لینک خراب و مواجه شدن با خطای ۴۰۴ به بن بست برسد! اگر هدفتان نگه داشتن و جذب کاربر است پس سعی کنید آن ها را به سمتمطالب خوب و باکیفیت سایتتان هدایت کنید.
پس میتوانید در صفحه ۴۰۴ لیستی از پیشنهادات خوب و مطالب مرتبط را برای کاربر فراهم کنید تا کاربر بتواند به جای ترک کردن صفحه ۴۰۴ از آنجا به صفحه های دیگر برود.

۲٫ ارائه چیزی ارزشمند به کاربر در برابر گرفتن ایمیل

اگر کاربر نتوانست به هدف خود در سایت شما برسد و با خطای ۴۰۴ مواجه شد به این معنی نیست که نمیتوانید آن کاربر را به مشتری خود تبدیل کنید! میتوانید با ارائه اطلاعات ارزشمند و یا مثلاً یک دانلود رایگان به کاربر انگیزه بدهید که ایمیل خود را وارد کرده و اطلاعات را دریافت کند. به این ترتیب میتوانید اطلاعات کاربران را ذخیره کرده و بعدها به آن ها دسترسی داشته باشید.
برای بسیاری از صاحبان کسب و کار هدف اصلی از وب سایت آن ها تبدیل کاربران به سرنخ (lead) میباشد(سرنخ در واقع کاربرانی هستند که ما اطلاعات تماس آن ها از جمله آدرس ایمیل یا شماره تماس را داریم و میتوانیم در آینده با آن ها در ارتباط باشیم). برای برخی افراد مانند دندانپزشک ها، جراحان پلاستیک، پزشکان و وکلا حتی یک مشتری هم میتواند میلیون ها تومان درآمدزایی داشته باشد پس تبدیل کاربران به سرنخ و سپس به مشتری برای این نوع مشاغل و کسب و کارها بسیار مهم است. پس بهتر است هر کاری بکنید تا کاربر را در سایت نگه داشته و او را تبدیل به مشتری نمایید.

۳٫ اضافه کردن امکان جستجو

با اضافه کردن امکان جستجو در صفحه های ۴۰۴ این امکان را به کاربر میدهید که اطلاعات مورد نظر خود را در آنجا جستجو کند تا ببیند آیا مطالب مرتبط دیگری پیدا میشود یا نه. به این ترتیب با جستجو ممکن است کاربر به صفحه دیگری که مرتبط با نیازش میباشد هدایت شود.

۴٫ اضافه کردن فرم تماس

اضافه کردن فرم تماس به صفحه ۴۰۴ این امکان را به کاربر میدهد که در صورت پیدا نکردن مطلب مورد نظرش بتواند برای دریافت راهنمایی یا کمک با شما در تماس باشد تا به هدف نهایی خود برسد.
مزیت دیگر وجود فرم تماس در صفحه ۴۰۴ این است که کاربر میتواند گزارش خطا را به شما بفرستد به این ترتیب شما هم سریعتر از وجود لینک های خراب مطلع شده و اقدام به درست کردن آن ها می نمایید.

۵٫ لحن یا تصاویر شوخ طبعانه، هرگز!

بعضی از طراحان توصیه میکنند که صفحه ۴۰۴ را کمی شوخ طبعانه و سرگرم کننده طراحی کنید. ولی ما اصلاً این کار را توصیه نمیکنیم. تصور کنید به دنبال اطلاعات مهمی هستید و ناگهان یا خطای ۴۰۴ مواجه میشوید، آیا برای شما خوشایند است که با یک سری جملات و تصاویر غیرجدی و شوخ طبعانه در آن صفحه مواجه شوید؟ فکر نمیکنم کسی علاقه داشته باشد در این شرایط مطالب بامزه ببیند بلکه میخواهد سریعتر به هدف خود برسد.
مسلماً برخورد با یک لینک خراب و صفحه ۴۰۴ اصلاً بامزه نیست! همانطور که گفتیم کاربر به دنبال هدف خود میباشد و این روند هر چه سریعتر اتفاق بیفتد بهتر است. پس بهتر است به جای سرگرم کردن کاربر به دنبال ارائه راه حلی به او باشید.

نتیجه

این نکات و پیشنهادات در جهت جلوگیری از رسیدن کاربر به یک بن بست در وب سایت میباشد. همواره میتوانید از طریق دادن آپشن ها و پیشنهادت دیگر به کاربران نکات منفی را به مثبت تبدیل کرده و آن ها را در سایت خود نگه دارید. البته نیازی نیست که تمام این نکات را در صفحه ۴۰۴ خود پیاده سازی کنید بلکه باید هدف اصلی خود و اینکه از کاربرانتان چه میخواهید را مشخص کرده و برحسب آن یکی از حالت ها را انتخاب و استفاده کنید.
باید همیشه خطاهای به وجود آمده را بررسی کنید و سعی کنید با پیگیری و ارائه راه حل به کاربر باعث رفع مشکل شوید از این طریق اطمینان و اعتماد کاربر را هم کسب خواهید کرد. اگر کاربری خطایی را گزارش کند و شما عکس العملی نشان ندهید در واقع این حس را به کاربر القا میکنید که او برای شما اهمیتی ندارد.