قوانین

قوانین ارقام تراشه

 

۱-  اين توافقنامه شامل محتوي اطلاعات و قوانین فعلي شرکت ارقام تراشه پارسیان بوده و براي هر يك از محصولات و خدمات و قرار داد ها قابل اجرا می باشد. اين توافقنامه توسط و ما بين شرکت ارقام تراشه پارسیان كه در اين توافقنامه “ارقام تراشه پارسیان” ناميده ميشود از يك طرف  و ارقام تراشه پارسیان ، شخص ، موسسه ، فرد یا افرادی که از محصولات ارقام تراشه پارسیان استفاده می کنند . كه در اين توافقنامه “مشتری” ناميده مي شويد از طرف ديگر، تنظيم شده و معتبر و قابل اجراست.

۲- شرکت ارقام تراشه پارسیان حق به روز رسانی این سند را (که بدون هیچ محدودیتی شامل تغییر یا حذف “خدمات شرکت ارقام تراشه پارسیان” که تعریف آن در ادامه آمده است) در هر زمان و بدون اطلاع مشتری خواهد داشت. و این به عهده مشتری است که از آخرین نسخه به روز شده این سند مطلع باشد که در قسمت قوانین پورتال ارقام تراشه پارسیان  (و نیز قوانین ارقام تراشه پارسیان) موجود می باشد که قابل مشاهده و می باشد.

۳-  اين توافقنامه شرايط و مقررات استفاده از خدمات و محصولات شرکت ارقام تراشه پارسیان را تعيين نموده و تعهدات شرکت ارقام تراشه پارسیان به مشترك و بالعكس تعهدات مشترك به شرکت ارقام تراشه پارسیان را در رابطه با خدمات و محصولات مورد استفاده توسط مشترك تشريح مي كند .

۴- با تهيه محصولات یا استفاده از خدمات شرکت ارقام تراشه پارسیان، مشترك موافقت مي نمايد كه تمامي شرايط و توافقنامه هاي پيوست را كه بخشي از اين توافقنامه هستند درك و موافقت نموده كه به آن عمل نمايد.

۵- خدمات ارقام تراشه پارسیان در مقابل دریافت مبالغ قرارداد ، و تحت شرایط و ضوابط حاکم بر این سند که در ذیل آمده است، به مشتری عرضه می شود.

۶-۱- تدارک خدمات اصلی و فرعی شرکت ارقام تراشه پارسیان:

۶-۱-۱ -هر گونه عملی از قبیل آماده سازی، نصب محتوا ، راه اندازی سیستم ، اتصال، نگهداری، قطع وصل،پشتیبانی در صورت نیاز که در مورد حساب کاربری مشتری، انجام شود .

۶-۱-۲- عملیات یا تدارکی در مورد خدمات که در رابطه با میزبانی وب و ثبت دامنه بوسیله ارقام تراشه پارسیان به مشتری داده می شود، بدون توجه به مدت و اینکه هزینه آن پرداخت شده یا خیر.

۶-۲- اصلاح قیمت ها و نرخ خدمات ارقام تراشه پارسیان ممکن است فی هر گونه خدمات را بدون اطلاع قبلی مشتری، اصلاح نماید (افزایش یا کاهش).

۶-۳- دوره زمانی عملیات نگهداری:

ارقام تراشه پارسیان ممکن است دوره های زمانی عملیات نگهداری، حداقل به صورت روزانه (اعم از پشتیبانی  و یا خدمات) هفتگی داشته باشد که مشتری آن را می پذیرد و با آن موافق است . مشتری درک می کند و موافق است که در هنگام عملیات نگهداری، برخی یا همه خدمات مشتری، ممکن است موجود نباشند.

۶-۴ -ثبت دامنه:

خدمات ثبت دامنه ارقام تراشه پارسیان شامل اعطای تقاضای ثبت دامنه به ثبات مربوطه است ، که برای دامنه ir مرکزپژوهشگاه دانشهای بنیادِین ایران (www.nic.ir)  فعال است. هیچ گونه تضمینی وجود نخواهد داشت و ارقام تراشه پارسیان اعطای هرگونه تضمینی در این زمینه را رد می کند که درخواست خاصی برای ثبت دامنه از طرف ثبات مربوطه (Registrar) ، پذیرفته شود، تصویب شود و ثبت گردد. مشتری این موضوع را درک می کند و موافق است که هر نام دامنه تنها یک بار ثبت می گردد. بنابراین مسئولیت فراهم ساختن اطلاعات دقیق کاملا بر عهده مشتری است. مشتری درک می کند که فی پرداختی ثبت دامنه سایر کشورها به غیر از ایران ( حتی اگر ثبت دامنه آنها رد شود) غیر قابل بازگشت است ، چرا که فی تنها برای اعطای تقاضای ثبت دامنه به ثبات آن کشور دریافت می گردد . مشتری درک می کند و می پذیرد که هر ثبات خاصی ممکن است هزینه های جانبی دیگری داشته باشد که مشتری آن را پرداخت خواهد کرد .

۶-۵  – خدمات و محصولات اشخاص ثالث ( حقیقی یا حقوقی ):

مشتری می پذیرد و موافق است که هر گونه توصیه انجام شده بوسیله کارمندان ارقام تراشه پارسیان برای استفاده از خدمات و محصولات اشخاص ثالث، تنها توصیه آن کارمندان است و ربطی به ارقام تراشه پارسیان ندارد . ارقام تراشه پارسیان تضمینی در مورد جامعیت و یا کیفیت خدمات و محصولات آن اشخاص ثالث نمی دهد ، و مشتری خود آگاهانه می تواند تصمیم بگیرد.

۶-۶ -حق ارقام تراشه پارسیان جهت قطع و مسدود کردن:

اگر مشتری مفاد این سند را نقض نماید، بدون توجه به اینکه قبول مفاد این سند ممکن است قرارداد یا موافقتنامه دیگری را نقض کند ، ممکن است بنا به صلاحدید خود منفرداً، از دادن خدمات به او امتناع کند و یا خدمات او را با یا بدون اطلاع قبلی قطع نماید .

۷- صحت اطلاعات:

مشترك موافقت مي نمايد كه با به روز نمودن اطلاعات خود (هنگام استفاده از خدمات و محصولات ارقام تراشه پارسیان اطلاعات صحيح در اختيار ارقام تراشه پارسیان قرار دهد و ارقام تراشه پارسیان براي برقراري هرگونه ارتباط با مشترك از اطلاعات ارائه شده توسط مشترك استفاده نمايد چنانچه اطلاعاتي كه ارائه ميدهد نادرست، مبهم يا ناقص باشد و يا ارقام تراشه پارسیان  شبهه مستدلي در مورد نادرست بودن، مبهم بودن، ناقص بودن و يا دقيق نبودن اطلاعت شما داشته باشد ارقام تراشه پارسیان  به صلاحديد خود مجاز خواهد بود خدمات مشترك را قطع و حساب وي را مسدود نمايد .

۸ – اگر در هنگام ثبت سفارش، وضعیت دامنه آزاد نمایش داده شود، لزوماً این مساله به معنی آزاد بودن دامنه برای ثبت نیست و از سوی دیگر ثبت دامنه در سیستم سفارش و پرداخت آن تضمینی بر ثبت کامل دامنه برای کاربر نمی باشد. ممکن است دامنه از سوی ثبات مربوطه (Registry) آزاد نباشد، یا اختلالی در پاسخ درخواست Whois دامنه رخداده باشد یا در بازه زمانی بین ثبت سفارش، پرداخت سفارش و انجام سفارش، دامنه توسط شخص دیگری ثبت شده باشد. در این موارد اختلال و یا عدم ثبت دامنه به کاربر اطلاع داده می شود و مشتری می پذیرد و موافق است که در این موارد ارقام تراشه پارسیان در مقابل هرگونه ادعای ضرر و زیان یا دعوی قانونی مصون است ، زیرا که اشکال اصلی از سیستم کاری ثبت دامنه بوده است .

۹- مشترك متعهد مي گردد كه محرمانه بودن كلمه عبور و اطلاعات حساب خود را حفظ نمايد. مسئوليت تمامي عملياتي كه بوسيله حساب مشترك انجام گيرد به عهده خود مشترك است. چنانچه استفاده غيرمجاز و يا ناقض امنيت صورت بگيرد بايد سريعا به ارقام تراشه پارسیان اطلاع داده شود . بديهي است ارقام تراشه پارسیان هيچگونه مسئوليتي در قبال هرگونه ضرر و زيان كه بر اثر استفاده فرد ديگري از كلمه عبور و يا حساب مشترك با و يا بدون اطلاع مشترك انجام شده نمی پذيرد. مشترك همچنين موافقت مي نمايد كه مسئوليت خسارتهاي وارده احتمالي به ارقام تراشه پارسیان يا ديگر مشتركين كه در اثر استفاده افراد متفرقه از حساب يا كلمه عبور مشترك بوده به عهده مشترك ميباشد. مشترك ميبايست به دلايل امنيتي اطلاعات دسترسي به حساب خود را در جاي امن نگهداري نموده و در مورد عدم دسترسي ديگران به اطلاعات حساب، نام كاربري و كلمه عبور خود احتياط نمايد . ارقام تراشه پارسیان از  پذيرفتن مسئوليت هرگونه فعاليت انجام شده در حساب مشترك با اجازه و يا بدون اجازه مشتركت توسط جانشین و با نماینده ی وی و یا هرکس دیگر خودداري مي كند.

۱۰-۱- تعریف سوء استفاده مشتری:

هرگونه استفاده غیر مجاز مشتری مبنی بر وارد کردن هرگونه خسارت به سیستم های مجازی و فیزیکی ارقام تراشه پارسیان .

سوء استفاده مشتری شامل استفاده از خدمات ارقام تراشه پارسیان  در فعالیتهای جنائی ( شامل تصاویر خلاف عفت از کودکان و کلاه برداری، مخدوش کردن حقوق معنوی اشخاص ، نمایش چیزهای مبتذل، اهانت آمیز، افتراآمیز، تهدیدآمیز، بهره گیری از خدمات ارقام تراشه پارسیان برای اختلال در استفاده طبیعی سایر مشتریان، تولید انبوه فرایندها (spawning processes) ، مصرف بی رویه حافظه اصلی، پردازنده و پهنای باند، ارسال هرزنامه (Spam) یا انبوه نامه های الکترونیکی (چه باعث ایجاد اختلال در خدمات گیری سایر مشتریان بشود یا نشود) ، دسترسی یا استفاده بدون مجوز به اطلاعات، سیستمها یا شبکه ( شامل هرگونه تلاشی برای درآوردن ، پیمودن و آزمون نقاط ضعف سیستم یا شبکه یا انجام رخنه امنیتی انجین اختصاصی ارقام تراشه پارسیان و یا سورس های دیگر، (تقلید بارگذاری کردن shell و … )ارسال کانکشن  (conection) و یا … . مشتری درک میکند و می پذیرد و موافق است که سوء استفاده مشتری، باعث خواهد شد تا ارقام تراشه پارسیان بلافاصله نسبت به قطع کلیه خدمات مشتری اقدام کند .

۱۰-۲-  ارسال هرزنامه (Spam):

مشتری می فهمد و می پذیرد که ارقام تراشه پارسیان هرگز ارسال انبوه نامه های الکترونیکی یا پیام های تبلیغاتی در شبکه اینترنت را تحمل نخواهد کرد (مشاهده تعریف Spam)، این موارد شامل فروش یا توزیع هر گونه نرم افزاری از طریق وب سایت که کار ارسال هرزنامه را تسهیل کند، نیز می شود.  ارسال هرزنامه به هر نحو سهوا و یا عمدا توسط مشتری باعث خواهد شد تا ارقام تراشه پارسیان بلافاصله تمامی خدمات مشترک را قطع و مسدود و یا در صورت صلاح دید ارقام تراشه پارسیان برای همیشه پاک نماید .

فعالسازی مجدد حساب و خدمات مشتریانی که سوء استفاده نموده اند (در صورت لزوم ) :

اگر مشتری به تعلیق درآید و ارقام تراشه پارسیان بخواهد که تعلیق مشتری را خاتمه دهد، ارقام تراشه پارسیان ممکن است بنا به صلاحدید خود هزینه ای برای اتصال مجدد امکانات و محصولات مشتری قبل از برقراری خدمات ارقام تراشه پارسیان برای مشتری طلب کند. همچنین مشتری موافق است که ارقام تراشه پارسیان (تمامی کارمندان و افراد فعال یا نیمه فعال و یا مجازی در ارقام تراشه پارسیان ) برای به تعلیق درآوردن حساب کاربری مشتری، در مقابل هرگونه ادعای ضرر و زیان یا دعوی قانونی مصون است و  هیچ وظیفه ای نسبت به پرداخت هزینه ندارد ، زیراکه طبق توافق این سند مشتری از سیستم ارقام تراشه پارسیان سوء استفاده کرده است .

۱۰-۳-  موضوع مهم در رابطه با تخلفات Abuse :

به اطلاع کلیه کاربران عزیز سرویس های میزبانی و نمایندگی – سرور مجازی و سرور اختصاصی میرسانیم با توجه به مشکلات اخیر در مورد تخلفات همانند  اسپم – تورنت – حملات – و غیره میرسانیم از این به بعد هر یک از سرویس های نام برده شده دارای تخلفی باشد که از سمت دیتا سنتر گزارش و مورد پیگیری قرار گیرد شامل پرداخت جریمه از ۱۰٫۰۰۰ تا ۵۰٫۰۰۰ تومان میباشد.
با توجه به عدم توجه کاربران به تخلفات و حساسیت بیشتری که در این چند وقته دیتا سنتر نسبت به این موضوع نشان داده است در صورت وجود هرگونه تخلف از موارد بالا حتی برای بار اول سرویس به حالت معلق و با پرداخت جریمه ای که از سمت دیتا سنتر معین میشود به حالت عادی باز خواهد گشت.

در آخر از تمامی کاربران عزیز خواهشمندیم نسبت به رفع مشکلات اسکریپتهایشان و اپدیت به نسخه جدید که به هکرها اجازه سوء استفاده از سرویس انها را میدهد اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین به کاربران سرور مجازی و اختصاصی توصیه میکنیم راههای استفاده از تورنت را تا حد ممکن مسدود کرده و تحت هیچ شرایطی از این سرویس استفاده نفرمایند. ( حتی جهت استفاده شخصی )

۱۰-۴-  عدم استفاده غير قانوني و خلاف شرع:

مشترك موافقت مي نمايد كه هيچگونه استفاده خلاف قوانين و مقررات جاري جمهوري اسلامي ايران و همچنين قوانين جاري بين الملل انجام ندهد.چنانچه ارقام تراشه پارسیان  به علت استفاده غيرقانوني مشترك از خدمات و محصولات و يا به دليل ارسال هرزنامه و يا موارد غير اخلاقي اطلاعات مشترك را حذف و اقدامات اصلاحي انجام دهد هيچگونه وجهي قابل استرداد به مشترك نخواهد بود.

ارقام تراشه پارسیان  حق آشكار ساختن هرگونه اطلاعات را براي اجراي قوانين، مقررات و بطور كلي روال قانوني و درخواست دستگاه هاي قضايي و دولتي، ضروري مي داند و همچنين حق ويرايش، رد، ارسال يا حذف هرگونه موارد يا اطلاعات را به صورت كلي يا جزئي به صلاحديد ارقام تراشه پارسیان در هر زمان براي خود محفوظ مي دارد.چنانچه خدمات يا محصولاتي توسط مشترك تهيه شده باشد ارقام تراشه پارسیان اجباري براي نظارت بر استفاده مشترك از خدمات و محصولات را ندارد.

ارقام تراشه پارسیان اين حق را براي خود محفوظ مي دارد كه استفاده از خدمات و محصولات را بررسي نموده و به اختيار خود آنرا لغو نمايد.ارقام تراشه پارسیان  مجاز است در صورت استفاده ی غیر قانونی و یا خلاف شرع دسترسي مشترك به خدمات و محصولات را در هر زمان و به هر دليل بدون اطلاع قبلي قطع و يا مسدود نمايد.

چنانچه استفاده مشترک از محصولات و خدمات منجر به اقدام و یا تهدید قانونی علیه ارقام تراشه پارسیان مجاز خواهد بود بدون در نظر گرفتن نتيجه اين اقدامات به ادامه سرويس دهي به مشترك خود را به طور کامل خاتمه دهد.ارقام تراشه پارسیان  همه حسابها را براي استفاده بيش از حد فضا و يا پهناي باند ، مورد بررسي قرار مي دهد و در صورت مشاهده استفاده بيش از ميزان تعيين شده، بمنظور دريافت هزينه مازاد و يا قطع سرويس مشترك اقدام مي نمايد.

اعمال غيراخلاقي عبارتند از اعمالي كه جهت افترا زدن، آسيب زدن، سوء استفاده، تهديد، بدگويي و آزار اشخاص ثالث طراحي شده اند، اعمالي كه مغاير با قوانين جاري جمهوري اسلامي ايران و بين الملل مي باشند، اعمالي كه جهت تشويق ديگران به رفتارهاي غيرقانوني از قبيل و نه محدود به جنايت، استفاده غيراخلاقي از تصاوير كودكان و … طراحي شده اند. اعمالي كه حريم شخص ثالث و يا يك نژاد يا اديان و مقدسات را مورد تعارض قرار مي دهند. فعاليتهايي كه جهت جعل هويت شخص ثالث، وارد شدن به رايانه و يا شبكه ديگران به طور غيرمجاز ، انتشار ويروسهاي اينترنتي و اعمال تخريب ديگران طراحي شده اند و يا فعاليتهايي كه به هرصورت منجر به آزار كودكان گردد. بديهي است اعمال غيراخلاقي تنها به موارد فوق محدود نمي گردد.

۱۱ – رفع مسئوليت:

ارقام تراشه پارسیان تحت هيچ شرايطي در برابر خسارات غيرمستقيم و اتفاقي از قبيل از دست رفتن اطلاعات و …)‌ مسئول نمي‌باشد، حتي اگر اين ادعا بر اساس قرارداد، نقض گارانتي (صريح يا ضمني)‌، نقض توافقنامه و رويه‌هاي جانبي آن بوده و يا عدم توانايي مشترك در استفاده از محصولات و يا خدمات ارقام تراشه پارسیان و يا به هر علتي از دست رفتن اطلاعات و فايلها باشد. اگر چه ارقام تراشه پارسیان احتمال چنين خسارتي را گوشزد كرده باشد، برخي شرايط مسئوليت در برابر خسارت ممكن است از حالات فوق مستثني گردد كه در همچين شرايطي مسئوليت ارقام تراشه پارسیان محدود به قانون مي‌گردد. مشترك موافقت مي‌كند كه در هيچ شرايطي حداكثر مسئوليت تقبل شده توسط ارقام تراشه پارسیان در برابر خسارات احتمالي بيش از كل مقدار پرداختي شما به ازاي خدمات و محصولات مشخص خريداري شده نگردد .

۱۲- عدم وجود ضمانت:

ارقام تراشه پارسیان هرگونه ضمانت صريح يا ضمني در فروش و غيره را نقض مي‌كند. محصولات و خدمات درست مطابق با آنچه هستند ارائه ميشوند. ارقام تراشه پارسیان هيچگونه ضمانتي مبني بر اينكه محصولات و خدمات احتياجات مشترك را برآورده مي‌كنند ، سرويسها قطع نمي‌شوند، بدون خطا هستند و با معايب برطرف خواهند شد ارئه نمي‌دهد . ارقام تراشه پارسیان هيچگونه ضمانتي در مورد صحت و دقت عملكرد محصولات و خدمات و نتايج استفاده از آنها ارائه نمي‌دهد .

۱۲ – ۱-علت قطع:

مشتری می فهمد، می پذیرد و موافق است که اگر ارقام تراشه پارسیان متوجه شود، که مشتری به هر نحوی، مفاد این سند را نقض کرده است، ارقام تراشه پارسیان این حق را برای خود محفوظ می دارد که فی الفور بدون اطلاع قبلی، خدمات مشتری را قطع کند.در این صورت، ارقام تراشه پارسیان هیچگونه دِینی نخواهد داشت و مشتری نیز اقرار می کند که هیچگونه ادعایی در برابرارقام تراشه پارسیان برای قطع خدمات، متعاقب نقض مفاد این سند از طرف مشتری، نداشته باشد .

۱۳-برای حداکثر میزان پیش بینی شده در قانون، در هیچ رخدادی و تحت هیچ شرایطی ارقام تراشه پارسیان (شامل کارمندان، مدیران، منشیان، وکلا، مستخدمین، مشاورین، پیمانکاران، مأموران، زیرمجموعه ها و ارقام تراشه پارسیانهای تابعه) و هر شخص(حقیقی یا حقوقی) دیگری که در ایجاد، تولید یا توزیع خدمات ارقام تراشه پارسیان دخیل است، دِینی در قبال از دست دادن نام دامنه یا هرگونه زیان فردی یا تجاری، کاهش سود، افزایش هزینه، افزایش هزینه محصولات یا خدمات جایگزین، یا هرگونه صدمه یا زیان به هر نحوی که باشد، یا صدمه جانبی به هر صورتی – حتی اگر آن صدمه محتمل از توصیه ارقام تراشه پارسیان باشد- (الف) منتج از استفاده یا عدم استفاده از خدمات ارقام تراشه پارسیان یا (ب) در ارتباط با مهاجرت یا جابجایی ارقام تراشه پارسیان یا تجهیزات متعلق به مشتری و یا ارقام تراشه پارسیان، نخواهد داشت. کل دِین ارقام تراشه پارسیان در قبال مشتری یا هر شخص ثالث دیگری، اگر وجود داشته باشد، برای هر گونه صدمه مرتبط با خدمات ارقام تراشه پارسیان، شامل هرگونه قصور یا فراموشی ارقام تراشه پارسیان یا نمایندگان ارقام تراشه پارسیان، محدود به فی نصب و راه اندازی یا فی ماهانه پرداختی مشتری به ارقام تراشه پارسیان (هرکدام که بیشتر باشد) خواهد بود و بیشتر از آن نخواهد بود .

۱۴-دوره صورتحساب:

صدور صورتحساب یا فاکتور مشتری، ممکن است به عوامل مختلفی مانند تاریخی که مشتری، مشتری ارقام تراشه پارسیان شده است، بستگی داشته باشد. تدارک خدمات ارقام تراشه پارسیان برای مشتری در یک(۱) ماه، یک دوره صورتحساب است که آغاز آن نخستین روز ماه و پایان آن آخرین روز ماه تقویمی است. دوره صورتحساب در سر هر ماه تجدید خواهد شد، تا زمانیکه ارقام تراشه پارسیان یک “درخواست انصراف” از طرف مشتری (با توجه به ماده انصراف در این سند) دریافت کند. اولین دوره صورتحساب مشتری از همان روزی که ارقام تراشه پارسیان فرم سفارش را دریافت می کند، آغاز می گردد. اگر ارقام تراشه پارسیان فرم سفارش را در اولین روز یا روزهای بعدی نخستین روز در هر ماه تقویمی دریافت کند، ارقام تراشه پارسیان ممکن است نرخ فی آن ماه را بر اساس روزهای باقیمانده آن ماه تقویمی محاسبه کند. ارقام تراشه پارسیان این حق را برای خود محفوظ می دارد تا به صلاحدید خود در هر زمان بدون اطلاع مشتری، دوره صورتحساب را تغییر دهد به طوریکه ممکن است برای مشتری به تناوب کمتر یا بیشتری صورتحساب صادر گردد . زمانهایی که در آن حساب کاربری مشتری معلق می شود نیز در دوره صورتحساب لحاظ خواهد شد .

۱۴-۱ -سررسید پرداخت:

مشتری باید اطمینان حاصل کند که مبلغ صورتحساب را تمام و کمال قبل از شروع هر دوره صورتحساب و نیز دوره صورتحساب نخستین، به ارقام تراشه پارسیان پرداخت کرده باشد. مشتری منفرداً، مسوول حصول اطمینان از اینکه ارقام تراشه پارسیان مبلغ صورتحساب را قبل از سررسید مربوطه دریافت کرده است، می باشد. ارقام تراشه پارسیان ممکن است، بنابه صلاحدید خود منفرداً، تصمیم به عدم ارائه خدمات ارقام تراشه پارسیان به مشتری پیش از دریافت کامل مبلغ صورتحساب بگیرد .

۱۴-۲- روشهای پرداخت. روشهای پرداخت قابل قبول برای ارقام تراشه پارسیان، چک، پرداخت نقدی، واریز نقدی به حساب های بانکی مورد قبول ارقام تراشه پارسیان ، کارت اعتباری و پرداخت از طریق Paypal می باشند . مشتری چک یا وجه نقد را تنها باید به آدرس ذکر شده در وب سایت ارقام تراشه پارسیان ارسال نماید.همچنین مشتری در صورت واریز بانکی، مبلغ صورتحساب را تنها باید به حسابهای بانکی ذکر شده در وب سایت ارقام تراشه پارسیان واریز کند .

۱۴-۳-چنانچه به هر دليل ارقام تراشه پارسیان موفق به دريافت بدهي مشترك، از طريق روشهاي پرداخت تعيين شده بابت خدمات و محصولات نشود، مشترك موافقت مي‌نمايد كه ارقام تراشه پارسیان مشترك را براي تسويه بدهي‌ تحت پيگرد قانوني قرار دهد. چنانچه پرداختهاي مشترك توسط كارت اعتباري انجام گيرد و اگر به هر دليل ارقام تراشه پارسیان نتواند كل مبلغ بدهي مشترك بابت محصولات و خدمات را از كارت اعتباري وي دريافت نمايد مشترك موافقت مي‌نمايد كه ارقام تراشه پارسیان مشترك را براي تسويه بدهي‌ تحت پيگرد قانوني قرار دهد. بمنظور تسويه بدهي، ارقام تراشه پارسیان خود را مجاز ميداند تا بلافاصله سرويس مشترك را كه بوسيله مشترك يا از طريق وي تهيه و يا تمديد شده‌اند بدون هيچگونه اطلاع قبلي لغو و يا مسدود نمايد .

۱۴-۴- تمامی سرویس های میزبانی (Host) و ثبت دامنه که در قراردادهای ارقام تراشه پارسیان بدون مدت قید گردیده ، یکساله می باشد و مشتری می داند و آگاه است که پکیج های میزبانی و دامنه ها جهت بالا ماندن وب سایت نیازمند تمدید می باشد و در صورت عدم تمدید سرویس ، ارقام تراشه پارسیان هیچ مسئولیتی در قبال نگهداری محتوا و اطلاعات وب سایت نخواهد داشت.

۱۵- واگذاری و نماینده مشتری:

۱۵-۱ – واگذاری . حقوق و دیون هم مشتری و هم ارقام تراشه پارسیان (در اینجا ” طرفین” به آنها اطلاق می کنیم.) تحت مفاد این سند، جانشین ها ، مجریان و مدیران طرفین را نیز مقید می کند. هرچند مشتری ممکن نیست، حقوق و الزامات خود تحت مفاد این سند، فرم های سفارش و قراردادهای خدمات ارقام تراشه پارسیان که بین طرفین جاری است را، به صورت کلی یا جزیی، بدون اجزاه کتبی ارقام تراشه پارسیان، واگذار یا محول کند .

۱۵-۲ -طرف اصلی. مشتری موافق است که مشتری همیشه به عنوان طرف اصلی مفاد این سند، مقید خواهد بود، حتی اگر قرارداد یا موفقتنامه ای شامل فرم سفارش برای ثبت دامنه یا خدمات میزبانی وب بین ارقام تراشه پارسیان و نماینده مشتری جاری باشد .

۱۶-حداقل سن:

۱۶-۱ – مشتری اقرار می کند و تضمین می نماید که حداقل، ۱۸ سال سن دارد .

۱۶-۲-  مشتری می پذیرد که هر شخص که کمتر از ۱۸ سال دارد(“صغیر”) باید والد یا قیمی داشته باشد که مفاد این سند را بپذیرد تا صغیر بتواند مشتری شود .

۱۶-۳- مسوولیت اصلی والد یا قیم. والد یا قیمی که مفاد این سند را از طرف صغیر می پذیرد به عنوان مسوول اصلی برای اجرای تمام و کمال مفاد این سند خواهد بود، که شامل پرداخت به موقع و کامل فی خدمات ارقام تراشه پارسیان است .

۱۶-۴- والد یا قیمی که از طرف صغیر مفاد این سند را پذیرفته است، حتی پس از رسیدن صغیر به سن ۱۸ سال،همچنان به عنوان مسوول اصلی اجرای مفاد این سند خواهند بود، مگر آنکه موافقت کتبی ارقام تراشه پارسیان را داشته باشند .

۱۶-۵ -پذیرش بی اعتبار(باطل و پوچ). هر گونه پذیرش مفاد این سند از طرف فردی که کمتر از ۱۸ سال(صغیر) باشد، غیرمعتبر پنداشته خواهد شد و مفاد این سند بین ارقام تراشه پارسیان و صغیر باطل خواهد بود، به حدی که ارقام تراشه پارسیان از هرگونه دِین و مسوولیتی به هر نحو، که منتج از سن یا عدم صلاحیت قانونی صغیر یا استفاده صغیر از خدمات ارقام تراشه پارسیان باشد، مبری است .

۱۷-فورس ماژور ، غیر قابل پیش بینی:

مشتری درک می کند و می پذیرد و موافق است که ارقام تراشه پارسیان در مورد تأخیر در اجرای مفاد این سند، فرم های سفارش و سایر قراردادهای خدمات ارقام تراشه پارسیان، که باعث آن وقایعی خارج از کنترل ارقام تراشه پارسیان، شامل بلایای طبیعی، اغتشاش عمومی، آشوب، مصائب ملی، زمین لرزه، اعتصاب، آتش سوزی، سیل، آلودگی آب، انفجار، قحطی، نزاع کارگری، مشکل حمل و نقل عمومی، تصادف، ممنوعیت یا محدودیت حکومتی( که مجموعا به آن “فورس ماژور” اطلاق می کنیم.)، باشد، مسوولیتی ندارد. ارقام تراشه پارسیان برای کاهش و سبک کردن تاثیرات فورس ماژور، تلاش معقولی خواهد کرد. با وجود هر چیزی که در این باره در جاهای دیگر ذکر شده، نبود منابع مالی به عنوان رخداد فورس ماژور، تلقی نخواهد شد و همچنین هیچ رخداد فورس ماژوری، الزام برای پرداختهایی که سررسید آنها رسیده است را، معلق نخواهد کرد .

۱۸-كليه ابلاغها و اعلانات ارقام تراشه پارسیان (به‌جز موارد نقض توافقنامه) در وب‌سايت اعلام خواهند شد. اخطارهاي مربوط به نقض قرارداد به پست الكترونيك و يا آدرس پستي مشترك ارسال مي‌شوند .

۱۹-صوابدید قانونی :

مشتری تضمین می کند که این سند را به طور کامل خوانده است و وقت کافی برای اطلاع از جوانب قانونی آن داشته است یا اینکه از این کار چشم پوشی کرده است و بنابراین شرایط و ضوابط مندرج در این سند را بدون هیچ گونه ابهامی درک کرده و با آنها موافق است .